美国订单满$199.99免运费!
|
trustpilot white startrustpilot white startrustpilot white startrustpilot white startrustpilot white starTrustscore 4.8/5 (34644 条评价)
|
1-2天内发货
Maxpedition Jumbo K.I.S.S. 单肩包 9849Maxpedition Jumbo K.I.S.S. 单肩包 9849Maxpedition Jumbo K.I.S.S. 单肩包 9849Maxpedition Jumbo K.I.S.S. 单肩包 9849Maxpedition Jumbo K.I.S.S. 单肩包 9849Maxpedition Jumbo K.I.S.S. 单肩包 9849

Maxpedition Jumbo K.I.S.S. 单肩包 9849

$75.54

配送至:

美国

制造商:

商品:

Jumbo K.I.S.S.

商品编号:

MX9849
选择类型
选择我们订购的理由

订单满$199.99元免运费

1-2个工作日内进行快速派送

14天退货

Information about delivery
改变主意,没问题!您可以在14天之内随时将未使用过的商品原装退回。您可以选择退换货或者退款。商品款、您购买时支付的运费以及税费(如有)会退还给您,但是退货的运费和手续费不会退还。
选择我们订购的理由
免费送货
快速发货
客户服务
购物保障
支持退货
说明

Special edition of famous Maxpedition® Jumbo™ Versipack™ modified to embody the K.I.S.S. principle.

- Main: 9” x 8” x 3” with bottom drainage grommet
- Front: 7” x 6.5” x 1.5”
- Side A: 7” x 3.5” x 2”
- Side B: 7” x 3.5” diameter with cinch (fits 32 oz. Nalgene bottle)
- Rear/CCW Compartment: 9” x 8.5” with 6.5” x 8” loop field
- Shoulder strap: Integral 1.5” quick release (min 26" strap alone / max 45" strap alone ; min 38" loop / max 58" loop)
- Includes high quality 1.5" non-slip shoulder pad
- Removable/adjustable waist belt of ¾” webbing; max. waist size 46” circumference
- Three islands of breathable material facilitates ventilation to keep body cool
- Tough PU-coated 800-denier nylon fabric for approx. 25% weight reduction

规格

重量:

19.859 oz

原产地:

臺灣

5
Tämä veska on lähtöjään EDC-pyssylaukku "piilokantoaseluvalliselle"(siellä missä tälläinen ampuma-aseen hallussapitolupakategoria on edes olemassa) tai escape&evasion -laukku survivalistisesti suuntautuneille(vuorokauden mittaisen keikan perusselviytymisvälineet). En ole itse kumpiakaan, mutta ostin tämän laukun silti ja tykkään siitä kovasti. Laukun paras puoli on ehdottomasti täysin ylivetohyvä taskutus. Jos kulkisin taskuttomissa housuissa, saisin kaiken kuviteltavissa olevan mukana kuljetettavan mahtumaan tähän. Sikäli kun olen ehtinyt kokeilla, joko esineet menisivät kaikki päätaskuun sisälle tai päätasku jäisi täysin tyhjäksi, koska esineet ovat pari-kolme kerrallaan muissa pienemmissä taskuissa. Ainoa niin sanottu erikoistasku, johon on vaikea kuvitella muuta kuljetettavaa, on juomapullotasku. Lannevyö irtosi kätevästi lenkkien läpi vetämällä, sillä en harrasta sellaisia yleensäottaen ja erityisesti en ollut tyytyväinen sovellukseen, jolla sen olisi nyt saanut pois tieltä heilumasta. Luulin toisin, että ei olisi irronnut, koska soljet olivat niin tiukat ja vyö ommeltu päistään kaksinkerroin. Se on laatumerkki tämä Maxpedition, tästä sen huomaa! Muilta osin taskutus on samantyyppinen kuin vastaavissa tuotteissa. Pistoolitaskuksi rakennetusta en osaa kirjoittaa varmasti, koska en ole pyssymiehiä eikä minulla ollut saatavilla rautatavaraa tai koteloita minkään vertaa. Sala- tai piilotaskua en tästä löytänyt, mutta minullapa ei toisaalta ole pelastuspalvelukarttaa eikä kulta- eikä hopeakolikkojakaan mukanani, kun kuljen. Päätasku on tilava. Rohkenen esittää arvailun, että muonan puolesta ei tulisi tämän kanssa hätä ainakaan yhteen vuorokauteen, jos syömiset on valmiiksi suunniteltu/ajateltu. Se epäilyttää hieman, että sotakäsilaukkutyylin vastaisesti päätaskulle ei ole läpän alapuolella mitään muuta sulkua. Näinhän se taas menee siviiliolkalaukkumarkkinoilla. Minä sanon, että pakkaa huolella ja säädä sulkuläpän solki vastaamaan lopputulosta. Ei pitäisi tulla ongelmia. Jos yhä epäilet, laita päätaskun sisältö kosteudelta suojaavaan pussiin, silloin olet varma. Käsitellessä tuntuu laadukkaalta ja hyvin tehdyltä laukulta, nimi vastaa hyvin lopputulosta. Ei krumeluureja tai erikoisuuksia, jokainen yksityiskohta on paikallaan sekä hyvin mietitty. Suositan kaupunkilaukuksi, päiväretkelle pienemmällä porukalla/yksin ja "leipälaukuksikin" osana kokonaista kantojärjestelmää tietyllä varauksella. Varaus on seuraava: riittääkö päätaskun tila juuri tähän käyttöön. Pikkutaskujen suhteen ei tule huolen päivääkään. Itsetuntoepävarma voi tätä laukkua käyttäessään suojautua kateiden käsilaukkusyytöksiltä kantamalla juomapulloa laukun asianomaisessa taskussa. Sillä sehän tekee tästä tarvekalulaukun, jossa ei ole turhuutta lainkaan. Muka. :)
Käyttäjä Nimi
11.03.2019
Lamnia 锋利且可持续
物流
物流

碳排放抵消

包装
包装

更环保的材料使用

能源
能源

源自自然

废物利用
废物利用

因为简单,却重要。

关于 Lamnia

Lamnia 专业经销超过 5000 种精选刀具和折叠刀。我们经营数百种来自世界最佳品牌 - 如 Spyderco、Böker、Cold Steel、Roselli、Fox Cutlery 的刀具,包括芬兰 Puukko 刀具、折叠刀、猎刀和厨用刀具。

 
留言