Besplatna dostava za narudžbe iznad 199,99 $ u SAD!
|
trustpilot white startrustpilot white startrustpilot white startrustpilot white startrustpilot white starTrustscore 4.8/5 (34610 recenzija)
|
Šaljemo za 1-2 dana
Maxpedition Jumbo K.I.S.S. torba za na rame 9849Maxpedition Jumbo K.I.S.S. torba za na rame 9849Maxpedition Jumbo K.I.S.S. torba za na rame 9849Maxpedition Jumbo K.I.S.S. torba za na rame 9849Maxpedition Jumbo K.I.S.S. torba za na rame 9849Maxpedition Jumbo K.I.S.S. torba za na rame 9849

Maxpedition Jumbo K.I.S.S. torba za na rame 9849

75,54 $

Dostava u:

SAD (Sjedinjene Američke Države)

Proizvođač:

Artikl:

Jumbo K.I.S.S.

Broj artikla:

MX9849
Odaberite varijantu
Zašto naručiti kod nas?

Besplatna dostava po narudžbi iznad 199,99 $

Brza isporuka u roku od 1-2 radna dana

14-dnevni povrat

Information about delivery
U redu je da se predomislite! Možete vratiti neiskorišten artikl u originalnom pakiranju u roku od 14 dana. Možete zamijeniti proizvod ili primiti povrat novca. Povrat robe, utovar za vas i porez (ukoliko je primjenjiv) će vam biti vraćen, međutim, isporuka i otprema nama neće biti vraćena.
Zašto naručiti kod nas?
Besplatna isporuka
Brza distribucija
Skrb za kupice
Sigurno kupovanje
Pravo na povrat
Opis

The Maxpedition Jumbo K.I.S.S. distills the famous Jumbo Versipack concept to its functional essence while at the same time delivering exceptional value. Maxpedition has employed the same spacious compartment and massing of pockets to retain the design's signature proportions and to maximize carry capacity. The combination of a carry handle and removable/adjustable waist belt makes the K.I.S.S. ideal for everyday tasks and its quick-access CCW compartment turns it into the perfect lightweight concealed carry platform. The Versipack is made from tough PU-coated 800-Denier nylon fabric for approx. 25% weight reduction.

- Main compartment approx.: 20.3cm (L) x 10.1cm (W) x 21.6cm (H)

Tehnički podaci

Težina:

19.859 oz

Zemlja porijekla:

Republika Kina

5
Tämä veska on lähtöjään EDC-pyssylaukku "piilokantoaseluvalliselle"(siellä missä tälläinen ampuma-aseen hallussapitolupakategoria on edes olemassa) tai escape&evasion -laukku survivalistisesti suuntautuneille(vuorokauden mittaisen keikan perusselviytymisvälineet). En ole itse kumpiakaan, mutta ostin tämän laukun silti ja tykkään siitä kovasti. Laukun paras puoli on ehdottomasti täysin ylivetohyvä taskutus. Jos kulkisin taskuttomissa housuissa, saisin kaiken kuviteltavissa olevan mukana kuljetettavan mahtumaan tähän. Sikäli kun olen ehtinyt kokeilla, joko esineet menisivät kaikki päätaskuun sisälle tai päätasku jäisi täysin tyhjäksi, koska esineet ovat pari-kolme kerrallaan muissa pienemmissä taskuissa. Ainoa niin sanottu erikoistasku, johon on vaikea kuvitella muuta kuljetettavaa, on juomapullotasku. Lannevyö irtosi kätevästi lenkkien läpi vetämällä, sillä en harrasta sellaisia yleensäottaen ja erityisesti en ollut tyytyväinen sovellukseen, jolla sen olisi nyt saanut pois tieltä heilumasta. Luulin toisin, että ei olisi irronnut, koska soljet olivat niin tiukat ja vyö ommeltu päistään kaksinkerroin. Se on laatumerkki tämä Maxpedition, tästä sen huomaa! Muilta osin taskutus on samantyyppinen kuin vastaavissa tuotteissa. Pistoolitaskuksi rakennetusta en osaa kirjoittaa varmasti, koska en ole pyssymiehiä eikä minulla ollut saatavilla rautatavaraa tai koteloita minkään vertaa. Sala- tai piilotaskua en tästä löytänyt, mutta minullapa ei toisaalta ole pelastuspalvelukarttaa eikä kulta- eikä hopeakolikkojakaan mukanani, kun kuljen. Päätasku on tilava. Rohkenen esittää arvailun, että muonan puolesta ei tulisi tämän kanssa hätä ainakaan yhteen vuorokauteen, jos syömiset on valmiiksi suunniteltu/ajateltu. Se epäilyttää hieman, että sotakäsilaukkutyylin vastaisesti päätaskulle ei ole läpän alapuolella mitään muuta sulkua. Näinhän se taas menee siviiliolkalaukkumarkkinoilla. Minä sanon, että pakkaa huolella ja säädä sulkuläpän solki vastaamaan lopputulosta. Ei pitäisi tulla ongelmia. Jos yhä epäilet, laita päätaskun sisältö kosteudelta suojaavaan pussiin, silloin olet varma. Käsitellessä tuntuu laadukkaalta ja hyvin tehdyltä laukulta, nimi vastaa hyvin lopputulosta. Ei krumeluureja tai erikoisuuksia, jokainen yksityiskohta on paikallaan sekä hyvin mietitty. Suositan kaupunkilaukuksi, päiväretkelle pienemmällä porukalla/yksin ja "leipälaukuksikin" osana kokonaista kantojärjestelmää tietyllä varauksella. Varaus on seuraava: riittääkö päätaskun tila juuri tähän käyttöön. Pikkutaskujen suhteen ei tule huolen päivääkään. Itsetuntoepävarma voi tätä laukkua käyttäessään suojautua kateiden käsilaukkusyytöksiltä kantamalla juomapulloa laukun asianomaisessa taskussa. Sillä sehän tekee tästä tarvekalulaukun, jossa ei ole turhuutta lainkaan. Muka. :)
Käyttäjä Nimi
11.03.2019
Lamnia je oštra i održiva
Logistika
Logistika

Kompenzacija emisija

Ambalaža
Ambalaža

Ekološki prihvatljivija uporaba materijala

Energija
Energija

Izvori iz prirode

Iskorištavanje otpada
Iskorištavanje otpada

Jer je jednostavno, ali važno.

O tvrtki Lamnia

Specijalnost tvrtke Lamnia je izbor više od 5000 noževa i sklopivih noževa.Donosimo vam stotine finske Puukko noževima, sklopivi noževi, lovački noževi i kuhinjski pribor za jelo od najboljih svjetskih brandova kao što su Spyderco, Böker, Roselli, Fox Cutlery i Cold Steel.

 
Ostavite poruku